Věda a analýza vyžadují rychlé stanice

Jste-li vědec nebo analytik a hledáte kvalitní pracovní stanici pro práci s náročnými datovými sadami, počítače série Z jsou tou pravou volbou. Desktopy i notebooky disponují takovým hardwarem, který zaručuje, že při načítaní rozsáhlých datových sad, modelů a vizualizací se počítač nezasekne nebo nevzniknou nežádoucí prostoje. Tato zařízení přicházejí s volitelně předinstalovaným speciálně navrženým softwarovým balíkem pro práci s vědeckými daty.

Pracovní stanice HP Z4 G4 je vhodná pro vizualizační projekty a aplikace vyžadující nadstandardní hardwarovou výbavu. Disponuje procesorem Intel Core X-Series, který může být nahrazen za Intel Xeon. V základní výbavě nabízí 16 GB operační paměti s možností rozšíření až na 512 GB. Pro zobrazování detailů je možno zvolit až dvě grafické karty NVIDIA RTX A6000.

Nejnovější stanicí, která je určená pro komplexní simulace, strojové učení a zpracovávání obrovských datových sad, je HP Z8 G4. Tento desktop nabízí až dva procesory Intel Xeon a 32 GB DDR4 RAM s rozšířením až na 1,5 TB. V této stanici operují dvě grafické karty NVIDIA RTX A6000.

Kromě standardních desktopů jsou v nabídce i mobilní pracovní stanice, jako jsou Zbook Studio G8 nebo ZBook Fury G8. Notebook Studio G8 nabízí svižný procesor Intel Core i9-11950H, 32 GB RAM a SSD disk o velikosti 2 TB. Ve výbavě má grafickou kartu NVIDIA RTX A5000.

ZBook Fury G8 disponuje procesorem Intel Xeon W-11955M, rozšiřitelnou operační pamětí do 128 GB (ve standardní konfiguraci má 32 GB), 8TB SSD diskem a grafickou kartou NVIDIA RTX A5000. ZBook je k dispozici ve dvou velikostech: 15,6″ nebo 17,3″.

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky

Notebooky do škol

S počítači se dnes setkáváme na každém kroku, a proto je důležité, abychom se s nimi začali (v rozumné míře) postupně seznamovat co nejdříve. Toho

Z6 G5 A s procesorem AMD Ryzen

Představujeme vám pracovní stanici Z6 G5 A s procesorem AMD Ryzen. Stanice je optimalizovaná pro práci s AI a strojové učení, virtuální produkci nebo 3D