Systém Windows 11 bude lépe chráněn proti bezpečnostním hrozbám

Příští verze Windows 11 přijde s vylepšením kyberbezpečnostní platformy Microsoft Defender for Endpoint, která by měla lépe chránit uživatele Windows 11 před ransomwarem a dalšími „pokročilými útoky“.

V příspěvku na blogu Microsoft oznámil , že nadcházející uvedení beta kanálu přichází s několika novými funkcemi a vylepšeními, včetně jednoho, které „zlepšilo schopnost Microsoft Defender for Endpoint identifikovat a zachytit ransomware a pokročilé útoky“.

Microsoft reaguje také na stále rostoucí nebezpečí ransomwarových hrozeb. V posledních letech jsou útočníci stále úspěšnější při nasazování ransomwaru napříč organizacemi, protože práce je často rozdělena mezi různé skupiny. Jedni mají na starosti prvotní kompromitaci, druzí vyjednávání o uvolnění dat a platbu.

Orgány činné v trestním řízení i firmy zabývající se kybernetickou bezpečností vyzývají organizace, aby výkupné neplatily, protože nemají žádnou záruku, že dostanou svá data zpět, ani záruku, že nebudou zítra znovu napadeny stejnou nebo jinou skupinou.

více na https://www.procomputing.cz/system-windows-11-bude-lepe-chranen-proti-bezpecnostnim-hrozbam/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky