Společnost Microsoft zavede od 1. ledna pro zákazníky v EU „datovou hranici“

Společnost Microsoft oznámila, že její zákazníci v Evropské unii budou moci od 1. ledna zpracovávat a ukládat část svých dat v tomto regionu. Postupné zavádění „datové hranice EU“ se bude týkat všech jejích klíčových cloudových služeb – Azure, Microsoft 365, Dynamics 365 a platformy Power BI.

Velké podniky se od roku 2018, kdy EU zavedla obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které chrání soukromí uživatelů, stále více obávají mezinárodního toku dat zákazníků. Výkonný orgán bloku, Evropská komise, pracuje na návrzích na ochranu soukromí evropských uživatelů, jejichž údaje jsou předávány do Spojených států.

„V první fázi půjde o údaje zákazníků. A pak, jak budeme přecházet do dalších fází, budeme do této hranice přesouvat data o přihlašování, data o službách a další druhy dat,“ řekla agentuře Reuters Julie Brill, ředitelka pro ochranu osobních údajů společnosti Microsoft. Druhá fáze bude dokončena na konci roku 2023 a třetí fáze bude dokončena v roce 2024, dodala.

více čtěte na https://www.procomputing.cz/spolecnost-microsoft-zavede-od-1-ledna-pro-zakazniky-v-eu-datovou-hranici/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky

Notebooky do škol

S počítači se dnes setkáváme na každém kroku, a proto je důležité, abychom se s nimi začali (v rozumné míře) postupně seznamovat co nejdříve. Toho

Z6 G5 A s procesorem AMD Ryzen

Představujeme vám pracovní stanici Z6 G5 A s procesorem AMD Ryzen. Stanice je optimalizovaná pro práci s AI a strojové učení, virtuální produkci nebo 3D