Malé a střední podniky konečně více investují do kybernetické bezpečnosti

Průzkum provedený mezi 700 osobami s rozhodovacími pravomocemi v oblasti IT a podnikání zjistil, že většina malých a středních podniků (SMB) plánuje v příštích 12 měsících zvýšit investice do kybernetické bezpečnosti, přestože dvě třetiny respondentů přiznaly, že jim chybí vlastní odborné znalosti potřebné k účinné obraně.

Průzkum provedený společností ConnectWise, poskytovatelem platformy pro správu poskytovatelů IT služeb, také zjistil, že téměř tři čtvrtiny (73 %) respondentů zprávy připouští, že jejich organizace dosáhla bodu zlomu v oblasti kybernetické bezpečnosti, který vyžaduje přijetí opatření, přičemž 43 % z nich nyní označuje kybernetickou bezpečnost za jednu ze svých tří hlavních priorit.

Více než dvě třetiny respondentů uvedly, že se obávají, že by je vážný kybernetický útok mohl vyřadit z provozu. Méně než třetina (30 %) má v současné době uzavřenou nějakou formu kybernetického pojištění. Průzkum ukázal, že největší obavy vzbuzují napadení vzdálených zařízení nebo zaměstnanců (75 %), únik dat zákazníků (74 %) a výpadky IT systémů (73 %).

Pouze 40 % respondentů se domnívá, že jejich organizace je velmi dobře chráněna před narušením dat zákazníků, a 41 % respondentů tvrdí totéž o výpadcích IT systémů. Pouze 22 % respondentů uvedlo, že jsou si zcela jisti bezpečností cloudových služeb své organizace.

více na https://www.procomputing.cz/male-a-stredni-podniky-konecne-vice-investuji-do-kyberneticke-bezpecnosti/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky

České organizace čelí útokům ransomwaru Hive

Check Point Research zveřejnil Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého byl Emotet nadále nejrozšířenějším malwarem, přestože jeho globální dopad oproti červnu klesl na polovinu. Výkyv mohl