Malé a střední podniky konečně více investují do kybernetické bezpečnosti

Průzkum provedený mezi 700 osobami s rozhodovacími pravomocemi v oblasti IT a podnikání zjistil, že většina malých a středních podniků (SMB) plánuje v příštích 12 měsících zvýšit investice do kybernetické bezpečnosti, přestože dvě třetiny respondentů přiznaly, že jim chybí vlastní odborné znalosti potřebné k účinné obraně.

Průzkum provedený společností ConnectWise, poskytovatelem platformy pro správu poskytovatelů IT služeb, také zjistil, že téměř tři čtvrtiny (73 %) respondentů zprávy připouští, že jejich organizace dosáhla bodu zlomu v oblasti kybernetické bezpečnosti, který vyžaduje přijetí opatření, přičemž 43 % z nich nyní označuje kybernetickou bezpečnost za jednu ze svých tří hlavních priorit.

Více než dvě třetiny respondentů uvedly, že se obávají, že by je vážný kybernetický útok mohl vyřadit z provozu. Méně než třetina (30 %) má v současné době uzavřenou nějakou formu kybernetického pojištění. Průzkum ukázal, že největší obavy vzbuzují napadení vzdálených zařízení nebo zaměstnanců (75 %), únik dat zákazníků (74 %) a výpadky IT systémů (73 %).

Pouze 40 % respondentů se domnívá, že jejich organizace je velmi dobře chráněna před narušením dat zákazníků, a 41 % respondentů tvrdí totéž o výpadcích IT systémů. Pouze 22 % respondentů uvedlo, že jsou si zcela jisti bezpečností cloudových služeb své organizace.

více na https://www.procomputing.cz/male-a-stredni-podniky-konecne-vice-investuji-do-kyberneticke-bezpecnosti/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky