Až 80 % organizací se v loňském roce setkalo s narušením bezpečnosti cloudu

Cloudové technologie rozšířily vektor pro útoky daleko za hranice tradiční sítě. Zabezpečení cloudu dnes neznamená pouze ochranu zdrojů, ale spíše udržování úplného přehledu o tom, jaké služby a aplikace třetích stran zpracovávají nebo ukládají citlivé informace, a vývoj aplikací s minimálními problémy s kódem. Bohužel jen málo organizací tyto standardy dodržuje.

Nový průzkum, který zveřejnil poskytovatel zabezpečení, společnost Snyk, zjistil, že 80 % organizací zažilo v uplynulém roce alespoň jeden závažný bezpečnostní incident v cloudu, včetně narušení bezpečnosti dat, úniků dat a průniků.  Tato nová zjištění zdůrazňují, že podniky musí zcela přehodnotit způsob ochrany dat uložených a zpracovávaných v cloudu. Což znamená odhodit zastaralé přístupy k vývoji kódu.

Z průzkumu vyplývá, že 78 % organizací tvrdí, že tradiční bezpečnostní řešení buď vůbec nefungují, nebo mají v cloudových prostředích omezenou funkčnost, zatímco 93 % z nich se mírně nebo extrémně obává masivního nedostatku kvalifikovaných odborníků na kybernetickou bezpečnost.  Zároveň 41 % respondentů tvrdí, že nativní cloudové služby dále komplikují jejich úsilí o zabezpečení.

více na https://www.procomputing.cz/az-80-organizaci-se-v-lonskem-roce-setkalo-s-narusenim-bezpecnosti-cloudu/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky

České organizace čelí útokům ransomwaru Hive

Check Point Research zveřejnil Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého byl Emotet nadále nejrozšířenějším malwarem, přestože jeho globální dopad oproti červnu klesl na polovinu. Výkyv mohl