Až 80 % organizací se v loňském roce setkalo s narušením bezpečnosti cloudu

Cloudové technologie rozšířily vektor pro útoky daleko za hranice tradiční sítě. Zabezpečení cloudu dnes neznamená pouze ochranu zdrojů, ale spíše udržování úplného přehledu o tom, jaké služby a aplikace třetích stran zpracovávají nebo ukládají citlivé informace, a vývoj aplikací s minimálními problémy s kódem. Bohužel jen málo organizací tyto standardy dodržuje.

Nový průzkum, který zveřejnil poskytovatel zabezpečení, společnost Snyk, zjistil, že 80 % organizací zažilo v uplynulém roce alespoň jeden závažný bezpečnostní incident v cloudu, včetně narušení bezpečnosti dat, úniků dat a průniků.  Tato nová zjištění zdůrazňují, že podniky musí zcela přehodnotit způsob ochrany dat uložených a zpracovávaných v cloudu. Což znamená odhodit zastaralé přístupy k vývoji kódu.

Z průzkumu vyplývá, že 78 % organizací tvrdí, že tradiční bezpečnostní řešení buď vůbec nefungují, nebo mají v cloudových prostředích omezenou funkčnost, zatímco 93 % z nich se mírně nebo extrémně obává masivního nedostatku kvalifikovaných odborníků na kybernetickou bezpečnost.  Zároveň 41 % respondentů tvrdí, že nativní cloudové služby dále komplikují jejich úsilí o zabezpečení.

více na https://www.procomputing.cz/az-80-organizaci-se-v-lonskem-roce-setkalo-s-narusenim-bezpecnosti-cloudu/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky