Architekti se neobejdou bez výtečné grafiky!

Jako architekt nebo inženýr potřebujete simulovat prostředí či vytvářet 3D modely. K těmto účelům jsou ideální pracovní stanice, které nabídnou nejen solidní výkon, ale i pokročilé grafické možnosti.

Společnost HP nabízí pracovní stanice i notebooky série Z, na které se můžete spolehnout. Pro účely 3D modelování a vykreslování je k dispozici HP Z2 G8 Tower, jenž disponuje pokročilým procesorem Intel Core i9 11. generace a 32GB operační pamětí typu DDR4. Jako úložné médium zde funguje SSD disk s kapacitou 512 GB. Ve výbavě je k dispozici grafická karta NVIDIA RTX A5000, kterou lze také doplnit další kartou, například AMD Radeon Pro W5700.

Pokud chcete být mobilní a svůj stroj libovolně přemisťovat, zkuste notebooky ZBook Firefly G8 a ZBook Studio G8. Tyto dva notebooky se liší grafickou kartou. Zatímco ZBook Firefly G8 nese NVIDIA Quadro T500 se 4 GB vyhrazené paměti GDDR5, ZBook Studio G8 nabízí NVIDIA RTX A2000 se 4 GB GDDR6. Oba notebooky také disponují 32 GB DDR4 operační paměti s tím, že u ZBooku Studio G8 je paměť integrovaná přímo v základní desce. Jak ZBook Firefly G8, tak Studio mají procesory Intel Core i7 s taktovací frekvencí až 4,8 GHz. U řady Firefly je procesor čtyřjádrový, zatímco u řady Studio osmijádrový.

Pro účely vizualizací, simulací a 3D skenování je ideální ZBook Fury 15 G8. Osmijádrový procesor Intel Core i7, operační paměť o velikosti 32 GB s možností rozšíření až na 128 GB a 1TB SSD PCle disk (k rozšíření jsou tři volné sloty M.2 SSD 2280) tvoří v kombinaci s grafickou kartou NVIDIA RTX A2000 se 4 GB GDDR6 dohromady výkonný celek.

Vizualizace se neobejdou bez řádného VR headsetu – zde můžete využít například Reverb G2, který podporuje řadu pracovních stanic určených pro virtuální realitu. Můžete jej zkombinovat třeba se stanicí HP Z4 G4, která disponuje procesorem Intel Xeon, jenž je ideální pro náročné úlohy. Spolu se 16GB DDR4 operační pamětí, 256GB interním SSD úložištěm a dvěma grafickými kartami NVIDIA RTX A6000 (případně AMD Radeon Pro W6800) představuje neskutečně rychlé kombo.

Zvolit můžete také stanici Z6 G4, jejíž operační paměť je rozšiřitelná až na 768 GB a disponuje optickou DVD+/-RW mechanikou a procesorem Intel Xeon Bronze.

Pracovní stanice HP Z8 G4 je vhodná zejména pro náročnou editaci videí v 8K rozlišení v reálním čase a 3D skenování. Díky až 56 jádrům v procesoru Intel Xeon Silver 4210R, operační paměti 32 GB DDR4 rozšiřitelnou až na 1,5 TB a grafikou NVIDIA Quadro GV100 zvládnete naprosto cokoliv.

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky

18. ročník Setkání uživatelů SOLIDWORKS

Účastnili jsme se 18. ročníku Setkání uživatelů SOLIDWORKS pořádaného společností 3E Praha Engineering. Pavel Aliger, obchodní ředitel pobočky Hradec Králové, představil CSF DaaS řešení pro pracovní stanice HP. V kongresovém

Pracovní stanice Z od HP

HP Z2 G9 Tower je pracovní stanice pro uživatele schopné ocenit vysoký výkon vhodný pro renderování, simulace, ray tracing v reálném čase i další typy komplexních

Firmy často podceňují ochranu datových záloh

Hackerské útoky, zejména ty pomocí ransomware, jsou velkou bezpečnostní hrozbou pro všechny typy organizací a firem. A to nejen pro data, ale i pro jejich zálohy. Jejich ochranu totiž mnoho firem