AMD představilo novou řadu procesorů Dragon Range

Společnost AMD, která vyrábí procesory a jiné komponenty, připravuje na příští rok novou rodinu mobilních procesorů. Tyto procesory mají nabídnout „extrémní herní“ výkon pro nové řady herních notebooků.

Společnost představila nadcházející procesory s označením Dragon Range už v únoru. AMD rovněž vydalo aktualizovaný plán výroby procesorů, který ukazuje, že tato řada bude postavena s využití nadcházející architektury AMD Zen 4.

Mezi funkce bude patřit podpora DDR5 RAM, PCle Gen 5.0 a spotřeba energie nebude větší než 55 wattů. Lze očekávat, že Dragon Range se objeví u notebooků silnějších než 20 milimetrů nebo 0.75“.

V roadmapě se také uvádí, že Dragon Range chce dosáhnout „dominantního postavení v mobilních hrách“ tím, že bude mít „nejvyšší počet jader, vláken a cache, jaký kdy byl u mobilního herního procesoru k dispozici“. To naznačuje, že čipy budou využívat technologii AMD chip stacking 3D V-Cache, která se již zavádí v desktopovém procesoru Ryzen 5800X3D.

více na https://www.procomputing.cz/amd-predstavilo-novou-radu-procesoru-dragon-range/

Sdílet:

Facebook
LinkedIn
Čtěte dál

Podobné příspěvky

České organizace čelí útokům ransomwaru Hive

Check Point Research zveřejnil Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého byl Emotet nadále nejrozšířenějším malwarem, přestože jeho globální dopad oproti červnu klesl na polovinu. Výkyv mohl